مهاجرت به دومینیکا

مهاجرت به کشور دومینیکا

F 2 - 1

در زیر لیست روش‌های مهاجرتی به دومینیکا را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید با کلیک روی هر روش اطلاعات بیشتری راجع به شرایط و مزایای آن روش کسب کنید.

اخذ اقامت دومینیکا

جمهوری دومینیکا کشوری کوچک واقع در جزیره‌های کارائیب  و مرکز آن  شهر روسو ست. دومینیکا یک کشور جزیره ای است و از شمال با گوادلوپ، از جنوب با مارتینیک، از شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با کارائیب در مرز قرار دارد.. این کشور جزیره‌ای، ۲۹ مایل (۴۷ کیلومتر) طول دارد هم‌چنین حداکثر عرض آن ۱۶ مایل (۲۶ کیلومتر) می باشد

مردم دومینیکا به زبان انگلیسی صحبت می کنند و ارزش پول آن دلار شرق کارائیبی و نظام سیاسی آن دموکراتیک و مردم سالار است

دومینیکا یکی از زیباترین جزایر کره‌ی زمین است که به‌ عنوان «جزیره طبیعت کارائیب» شناخته می‌شود؛ بهشتی گرم‌سیری با کوه‌های آتشفشانی ناهموار، آبشارها، حوضچه‌های آب گرم و البته مجموعه‌ای از جانوران عجیب و غریب. عجیب نیست که این کشور سالانه نظر صدها هزار بازدیدکننده را از سراسر جهان به خود جلب می‌کند.

این کشور از سال ۱۹۷۸(سال استقلال این کشور) عضو اتحادیه‌ی کشورهای مشترک المنافع (Commonwealth) شده است و از آن زمان از نظر سیاسی و دیپلماتیک نزدیک‌ترین روابط را با بریتانیا دارد. 

اقتصاد دومینیکا به دلیل توریسم، کشاورزی، صنایع دریایی و خدمات مالی بسیار وابسته به صادرات و ورود پول به کشور است. دومینیکا با باغ‌های کنجد، پالم، سیب، آناناس، بامیا، چای سبز و… به یکی از بزرگترین صادر کنندگان محصولات کشاورزی در منطقه تبدیل شده است.

دومینیکا به عنوان یکی از بهترین مقصدهای توریستی جهان شناخته شده است و دارای جاذبه‌های طبیعی زیادی مانند کوهستان‌های خلاب، شلال‌های بزرگ، رودخانه‌های شفاف، جنگل‌های گسترده، و صحراهای کارائیبی است. همچنین دومینیکا با شناوری، غواصی، ماهیگیری، ورزش‌های آبی، پاراگلایدینگ، کایت‌سرفینگ و… یکی از بهترین مقاصد تفریحی جهان است.