لاتاری آمریکا

لاتاری گرین کارت آمریکا یا Diversity Immigrant Visa Program (DV Program) یک برنامه مهاجرتی است که توسط وزارت خارجه آمریکا برگزار می‌شود. این برنامه هر ساله گرین کارت‌هایی را به شهروندان کشورهایی که معمولاً در آمریکا تعداد مهاجران کمتری دارند، اختصاص می‌دهد. هدف اصلی این برنامه افزایش تنوع مهاجرتی در آمریکا است.

هر ساله، تعداد محدودی گرین کارت در اختیار برندگان قرار می‌گیرد و این افراد و خانواده‌هایشان اجازه مهاجرت و دریافت اقامت قانونی دائم در آمریکا را به دست می‌آورند.

برای شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا، متقاضیان باید به صورت آنلاین ثبت‌نام کنند. دولت آمریکا هر ساله یک دوره ثبت‌نام مشخص معمولاً در پاییز باز می‌کند و متقاضیان حدود یک ماه وقت دارند تا ثبت‌نام خود را انجام دهند. پس از پایان دوره ثبت‌نام، انتخاب‌ها به صورت تصادفی بر اساس یک الگوریتم الکترونیکی صورت می‌گیرد و برندگان اعلام می‌شوند.

01 4 - 1

ویزای Diversity Immigrant چیست؟

دولت آمریکا از سال 1990 ویزای Diversity Immigrant یا ویزای تنوع نژادی آمریکا  (DV) را معرفی کرد. هدف از این کار این بود که آمریکا به عنوان کشوری که میزبان نژادها و فرهنگ‌های گوناگون است، بتواند تنوع نژادی را در خود حفظ کند و برای این‌که این ویزا به شکل عادلانه‌ای میان نژادهای متنوع تقسیم شود سیستم لاتاری گرین کار را راه‌اندازی کرد.

این برنامه هرساله توسط دولت آمریکا برگزار می‌شود و افراد متقاضی از کشورهایی که اسمشان در لیست لاتاری آمده می‌توانند در این برنامه ثبت‌نام کنند. نام کشور ایران نیز تا به امروز هرسال در این لیست حضور داشته است.

دولا آمریکا به کمک سیستم‌های هوشمند و براساس توزیع تعداد پذیرفته‌شدگان از هر کشور، برندگان را مشخص و معرفی می‌کنند که در مجموع 55000 نفر هرساله در این بخت‌آزمایی برنده می‌شوند.

چگونه در لاتاری گرین کار آمریکا ثبت‌نام کنیم؟

در ادامه فیلمی برای آموزش صفر تا صد نحوه‌ی ثبت‌نام در لاتاری گرین کارت آمریکا برای شما قرار دادیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا راهنمایی درباره‌ی این برنامه و ثبت‌نام در آن می‌توانید با مشاوران درنای آبی در تماس باشید.