مهاجرت به امریکا

مهاجرت به کشور آمریکا

F 4 - 1

در زیر لیست روش‌های مهاجرتی به آمریکا را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید با کلیک روی هر روش اطلاعات بیشتری راجع به شرایط و مزایای آن روش کسب کنید

ایالات متحده آمریکا (USA) کشوری در قاره آمریکای شمالی است که از شمال با کانادا و از جنوب با مکزیک هم مرز است. این کشور سومین کشور بزرگ دنیا از نظر مساحت زمینی و جمعیت است، با جمعیت تخمینی بیش از ۳۳۱ میلیون نفر در سال ۲۰۲۱.

آمریکا جغرافیای گسترده‌ای  دارد شامل دشت‌های وسیع، کوهستان‌های بلند، دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و اقیانوس‌ آرام و اطلس. همچنین آمریکا به خاطر شگفتی‌های طبیعی معروف است، از جمله گرند کنیون، پارک ملی یلوستون و آبشار نیاگارا.

آمریکا یک جمهوری فدرال با سیستم ریاست‌جمهوری است. این کشور از ۵۰ ایالت، یک منطقه فدرال (واشنگتن دی سی) و چندین قلمرو تشکیل شده است. پایتخت کشور آمریکا واشنگتن دی سی و بزرگ‌ترین شهر آن نیویورک است.

آمریکا یک کشور پیشرفته با اقتصادی چندگانه است که بر خدمات، تولید و منابع طبیعی استوار است. این کشور محل بسیاری از بزرگترین شرکت‌های جهان، از جمله آمازون، گوگل و اپل است.

جمعیت کشور آمریکا آن بسیار متنوع است و افراد از سراسر جهان برای زندگی و کار در این کشور، به آنجا می‌آیند. آمریکا به عنوان یک جامعه متنوع و پویا، به عنوان مقصد گردشگران و مهاجران، بسیار پرطرفدار و محبوب است.

پرجمعیت ترین شهرهای آمریکا به شرح زیر هستند: 

نام شهر ایالت جمعیت
نیویورک نیویورک 8,336,817
لس آنجلس کالیفرنیا 3,979,576
شیکاگو ایلینوی 2,693,976
هیوستون تگزاس 2,320,268
فینیکس آریزونا 1,680,992
فیلادلفیا پنسیلوانیا 1,584,064
سان آنتونیو تگزاس 1,547,253
سن دیگ کالیفرنیا 1,423,851
دالاس تگزاس 1,343,573
سانفرانسیسکو کالیفرنیا 883,305

چرا آمریکا برای مهاجران جذاب است؟

دلایل زیادی وجود دارد که آمریکا به عنوان یک مقصد برای مهاجرت جذاب است. 

یکی از دلایل اصلی این است که آمریکا یک اقتصاد پویا و تنوع‌پذیر دارد که به دنبال نیروی کار با مهارت است. بسیاری از کمپانی‌های بزرگ جهان در آمریکا مستقر هستند و همواره به دنبال مهندسان، دانشمندان، کارآفرینان و متخصصین می‌گردند. این امر فرصت‌های شغلی بسیاری را برای مهاجران با مهارت در آمریکا ایجاد کرده است.

آمریکا همچنین یک جامعه پویا و متنوع است که به دنبال فرهنگ و نژاد گوناگون است. این کشور بسیار مهمان‌نواز است و به مهاجران از سراسر جهان خوش‌آمد می‌گوید. همچنین در آمریکا افراد به آزادی فردی، مساوات و حقوق شهروندی احترام می‌گذارند و همه افراد، بدون توجه به سرچشمه یا پیشینه‌ی خود، از حقوق برابری برخوردار هستند.

همچنین، آمریکا سیستم آموزشی بسیار موثر و پیشرفته‌ای دارد که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا توانایی‌های لازم را برای رشد در بازار کار به دست آورند. علاوه بر این، آمریکا به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در بحث تحقیق و توسعه، بسیاری از فرصت‌هایی را در این زمینه برای مهاجران ارائه می‌دهد.