ویزای توریستی

ویزای توریستی ویزایی‌ست که فقط برای اهداف گردشگری صادر می‌شود. هر کشوری برای صدور ویزای توریستی به روش خود عمل می‌کند؛ ولی در کل این ویزا به سه روش عادی (لیبل‌دار)، الکترونیکی و فرودگاهی صادر می‌شود. صدور ویزای توریستی شرایط و مدارک مختص به خود را دارد که باید آنها را فراهم کنید.

درنای آبی تمام مراحل اخذ ویزای توریستی را برای هر کشوری که مدنظر شماست انجام می‌دهد. کافی‌ست فرم تماس زیر را پر کنید تا کارشناسان اجرایی درنای آبی برای بررسی شرایط و انجام مراحل اخذ ویزای توریستی با شما تماس بگیرند.

برای دریافت ویزای توریستی هر کجای دنیا، فرم تماس زیر را پر کنید.
نام و نام خانوادگی(ضروری)
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نحوه صدور ویزای توریستی: لیبل‌دار، فرودگاهی یا الکترونیکی

ویزای توریستی به سه روش الکترونیکی (e-visa)، فرودگاهی (on arrival) و لیبل‌دار صادر می‌شود. در روش الکترونیکی این ویزا به‌صورت آنلاین و طی مدت‌زمان کمی صادر می‌شود. ویزای توریستی فرودگاهی نیز در یکی از مبادی ورود (هوایی، زمینی، دریایی) صادر شده و شما می‌توانید با آن وارد کشور مقصد شوید. پرکاربرد‌ترین شیوه صدور ویزای توریستی، روادید لیبل‌دار است. در این روش شما می‌بایست شرایط و مدارک موردنیاز صدور این ویزا را فراهم کرده و سپس برای اخذ آن اقدام کنید. در این روش درخواست صدور ویزا به سفارت ارسال و پس از مدتی به آن پاسخ داده می‌شود.

شرایط اخذ ویزای توریستی

کشورهایی که ویزای توریستی را به‌صورت فرودگاهی یا الکترونیکی صادر می‌کنند شرایط خاص و سختی برای صدور روادید خود ندارند. بااین‌حال کشور‌ها برای صدور ویزای توریستی به‌صورت عادی با لیبل دار در اکثر مواقع شرایط خاصی را در نظر می‌گیرند! این شرایط می‌تواند میان کشور‌ها متفاوت و بر اساس سیاست‌های مهاجرتی آنها سخت یا آسان باشد! اطمینان‌یافتن افسر سفارت از بازگشت شما به کشورتان بعد از اتمام اعتبار ویزا یکی از اصلی‌ترین شرایط اخذ ویزای توریستی است! این موضوع به‌وسیله مدارک مالی، مسافرتی (تراول هیستوری) و وابستگی عاطفی (فرزند، پدر و مادر) به افسر سفارت اثبات می‌شود.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی

بعضی از کشور‌ها برای صدور ویزای توریستی مدارک مختلفی را درخواست می‌کنند تا از نظر هویتی، مالی و امنیتی کاملاً شما را بررسی کنند! به طور مثال، برای اخذ ویزای توریستی شینگن باید علاوه بر مدارک هویتی، مدارک مالی و شغلی خود را هم به سفارت کشور‌های این حوزه ارائه دهید.

توجه داشته باشید که اکثر کشور‌های جهان نامه تمکن مالی و گردش حساب بانکی برای صدور این نوع ویزا درخواست نمی‌کنند. این کشور‌ها در اکثر مواقع در صورت درخواست این نامه نیز مبالغ کمی از شما برای ارائه می‌خواهند.

مدارک کلی عبارتند از:

  • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا
  • اصل گذرنامه فعلی (حداقل با ۶ ماه اعتبار)
  • اصل گذرنامه‌های قبلی
  • دو قطعه عکس ۳.۵ ✖ ۴.۵ (همراه با پس زمینه سفید، چهره‌ای کاملاً مشخص و حداکثر برای 6 ماه گذشته.)
  • مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، جواز کسب، اظهارنامه مالیاتی، لیست واریزی حقوق کارمندان، مدارک تأسیس شرکت)
  • مدارک مربوط به تمکن مالی مثل گردش حساب یا به همراه داشتن مبلغ مشخصی به صورت نقدی
  • بیمه مسافرتی معتبر
  • بلیط رفت و برگشت هواپیما، قطار یا هر نوع وسیله نقلیه مورد تأیید کشور مقصد
  • برگه تأیید رزرو محل اقامت

 

مراحل اخذ ویزای توریستی

1 - 1

تکمیل فرم اطلاعات

2 1 - 2

تماس کارشناسان درنای آبی

3 - 3

تهیه مدارک و ارسال جهت اخذ ویزای توریستی

4 - 4

دریافت ویزای توریستی

برای دریافت ویزای توریستی هر کجای دنیا، درنای آبی در کنار شماست.