مهاجرت به انگلستان

در زیر لیست روش‌های مهاجرتی به انگلیس را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید با کلیک روی هر روش اطلاعات بیشتری راجع به شرایط و مزایای آن روش کسب کنید.

معرفی انگلیس برای مهاجرت

انگلیس یکی از مقاصد پرطرفدار مهاجران در اروپا است. بد نیست کمی بااین کشور آشنا شویم و انواع روش‌های مهاجرتی به انگلیس را با هم بررسی کنیم. 

پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی که به اختصار بریتانیای کبیر یا بریتانیا شناخته می‌شود به مجموعه کشورهای انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی اطلاق می‌شود. این مجموعه از کشورها در شمال غربی اروپا واقع شده‌اند.
بریتانیا کشوری با نظام سلطنتی مشروط است که در آن خاندان سلطنتی به‌ صورت نمادین حضور و فعالیت‌ دارند ولی تصمیم‌های سیاسی و نظامی این کشور با پارلمان آن و نخست‌وزیر کشور است.
زبان رسمی این کشورها انگلیسی است ولی زبان‌های ایرلندی و اسکاتلندی هم در این مجموعه کشورها رایج است. حدود نیمی از مردم بریتانیا مسیحی هستند و حدود نیمی دیگر پیرو ادیان یا فرقه‌های دیگر هستند.
بریتانیا کبیر سرزمینی متصل به دریا است و جغرافیایی سرسبز دارد همچنین به دلیل مجاورت با دریا آب و هوای این منطقه مرطوب و عموما بارانی است.
شهر‌های بزرگ این منطقه به ترتیب زیر هستند:

جدول شهرهای انگلیس
نام شهر کشور جمعیت حدودی شهر
لندن انگلیس 9.800.00
برمینگهام انگلیس 2.400.000
منچستر انگلیس 2.500.000
لیدز انگلیس 1.700.000
گلاسکو اسکاتلند 980.00
لیورپول انگلیس 860.00

چرا انگلیس برای مهاجرت گزینه مطلوبی است؟

دلایل متعددی وجود دارد که افراد انگلیس را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. از جمله‌ی این دلایل می‌توان به زبان این کشور اشاره کرد. انگلیس جزو معدود کشورهای انگلیسی زبان اروپاست و از جایی که زبان این کشور بین‌المللی است درنتیجه برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، کار و زندگی در این کشور که زبان آن را حداقل تا حدودی بلد هستند بسیار آسان‌تر از زندگی و کار در کشوری است که بخواهند زبان آن را از ابتدا شروع کنند.

دلایل دیگری که باعث جذب مهاجران به این کشور می‌شود، اقتصاد این کشور است که باعث شده بازار کار خوبی برای علاقه‌مندان به مهاجرت کاری در انتظارشان باشد.

دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور که رنکینگ بالایی دارند مانند دانشگاه آکسفورد یا دانشگاه کمبریج از جمله جاذبه‌های مهاجرتی برای علاقه‌مندان مهاجرت تحصیلی است.

و در نهایت وجود ملیت‌های گوناگون در این کشور که در نتیجه باز بودن محیط اجتماعی آن ایجاد شده، نظام دموکراسی و فضای امن اجتماعی انگلیس باعث شده که افراد انگلیس را به عنوان یکی از اولین‌ انتخاب‌های خود برای مهاجرت در نظر بگیرند.