مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به کشور ایتالیا

Untitled 2 1 - 1

در زیر لیست روش‌های مهاجرتی به ایتالیا را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید با کلیک روی هر روش اطلاعات بیشتری راجع به شرایط و مزایای آن روش کسب کنید.

معرفی کشور ایتالیا

جمهوری ایتالیا کشوری واقع در اروپای جنوبی است. این کشور به دلیل ظاهرش به کشور چکمه‌ای نیز معروف است. کشور ایتالیا با داشتن حدود 59 میلیون نفر جمعیت، پنجمین کشور پرجمعیت اروپا است. پایتخت کشور ایتالیا شهر تاریخی رم، زبان رسمی این کشور ایتالیایی، دین غالب در کشور مسیحیت و واحد پول آن یورو است.

کشور ایتالیا از سه جهت با دریای مدیترانه هم‌مرز است و از سمت شمال با کشورهای فرانسه، سوئیس، اتریش، اسلوونی. 

دو جزیره‌ی  سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه و شهری به نام کامپیونه دیتالیا که در خاک سوئیس قرار دارند، نیز جزو کشور ایتالیا حساب می‌شوند، اما دو شهر واتیکان و سان مارینو در خاک ایتالیا، دو کشور مستقل از ایتالیا حساب می‌شوند.

نظام حاکمیت این کشور جمهوری پارلمانی است و بالاترین منصب سیاسی این کشور، رئیس جمهور و نخست وزیر هستند. 

پرجمعیت‌ترین شهرهای کشور ایتالیا نیز به شرح زیر هستند: 

جدول شهرهای پرجمعیت ایتالیا
نام شهر جمعیت
رم 2,617,175
میلان 1,242,123
ناپل 962,003
تورین 872,367
پالرمو 657,651
جنوآ 586,180
بولونیا 371,337
فلورانس 358,079
باری 315,933
کاتانیا 293,902

چرا ایتالیا

  • ایتالیا نهمین اقتصاد بزرگ جهان است؛
  • ایتالیا به دلیل بافت تاریخی خود سرتاسر جاذبه‌ی گردشگری است، براساس گزارش یونیسف بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهانی در کشور ایتالیا واقع شد. همین امر باعث شده ایتالیا کشوری باشد مملو از جاذبه‌ی تاریخی و بصری؛ 
  • هم‌جواری با دریا باعث شده این کشور هوایی معتدل داشته باشد؛
  • ویزای ایتالیا از نوع شنگن است و همین امر باعث می‌شود علاوه بر اینکه به این کشور زیبا مهاجرت می‌کنید، به تمامی کشورهای حوزه‌ی شنگن نیز سفر کنید.