مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کشور کانادا

03 1 - 1

در زیر لیست روش‌های مهاجرتی به کانادا را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید با کلیک روی هر روش اطلاعات بیشتری راجع به شرایط و مزایای آن روش کسب کنید

معرفی کانادا

کانادا، شمالی‌ترین کشور قاره‌ی آمریکای شمالی، کشوری محصور میان سه اقیانوس اطلس، آرام و اقیانوس منجمد شمالی، دومین کشور بزرگ جهان با گشترده‌ترین خط ساحلی جهان است. به علت گستردگی مساحت، کانادا کشوری است با تنوع جغرافیایی و آب و هوایی زیاد. 

کشور کانادا در مجموع یازده استان و منطقه دارد. شهر اتاوا در استان انتاریو پایتخت این کشور و تورنتو، مونتریال و ونکوور بزرگ‌ترین شهرهای این کشور هستند. 

آب و هوای کشور کانادا در قسمت جنوبی این کشور که هم‌مرز با آمریکاست، کمی معتدل‌تر است اما در نواحی شمالی این کشور، آب و هوا سرد و قطبی است که همین امر باعث شده بخش زیادی از مساحت کانادا غیر قابل سکونت شود. 

آبشار نیاگارا، بزرگترین آبشار جهان، یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین جاذبه‌های این کشور است. 

زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسه است، این کشور حدود 38 میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پول رسمی آن دلار کاناداست.

نظام حکومتی کشور کانادا، نظام پارلمانی است، هرچند تا سال 1867 این کشور تحت سلطه‌ی پادشاهی بریتانیا بود. هر استان یا منطقه‌ در کانادا سیستم اجرایی و قوانین خاص خود را دارد، اما در نهایت همگی این استان‌ها و سیستم‌های اجرایی زیر نظر دولت فدرال و نخست‌وزیر فعالیت می‌کنند. 

معرفی استان‌ها و مناطق کشور کانادا

کانادا از 10 استان و 3 منطقه تشکیل شده است و چیزی حدود 10 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد.

استان‌ها و مناطق کانادا، پایتخت و شهر بزرگ هر استان به شرح زیر هستند:

جدول استان‌های کانادا
نام استان مرکز شهر بزرگ زبان رسمی
انتاریو تورنتو تورنتو انگلیسی
کبک کبک سیتی مونترال فرانسه
نوا اسکوشیا هالیفکس هالیفکس انگلیسی
نیوبرانزویک فردریکتون مونکتون انگلیسی-فرانسه
مانیتوبا وینیپگ وینیپگ انگلیسی
بریتیش کلمبیا ویکتوریا ونکوور انگلیسی
جزیره‌ی پرنس ادروارد شارلوت تاون شارلوت تاون انگلیسی
ساسکاچوان رجینا ساسکاتون انگلیسی
آلبرتا ادمونتون کلگری انگلیسی
نیوفاندلند و لابرادور سینت جانز سینت جانز انگلیسی
جدول مناطق کانادا
نام منطقه نام پایتخت و شهر بزرگ
قلمروهای شمال غرب یلونایف
وکان وایت هورس
نوناووت یکالویت

چرا کانادا مقصد محبوب مهاجران است؟

دلایل متعددی وجود دارد که باعث شده کانادا یکی از مقاصد محبوب مهاجران از سرتاسر دنیا باشد، اما اگر بخواهیم به‌طور خلاصه دلیل این محبوبیت را بررسی کنیم، این‌طور می‌توان گفت که کشور کانادا روش‌های متعددی  برای مهاجرت دارد، از پذیرش مهاجران تحصیلی تا پذیرش نیروی کار ساده و پذیرش افرادی که تمایل دارند در این کشور سرمایه وارد کنند و بیزینس خود را گسترش دهند. بنابراین هر فردی با هر میزان از تمکن مالی، سطح سواد یا تجربه‌ی کاری می‌تواند با روش متناسب با شرایطش به این کشور مهاجرت کند.

از طرفی کانادا شرایط خوبی را برای شهروندان و ساکنان کشورش مهیا کرده است مانند تحصیل رایگان فرزندان، خدمات درمانی رایگان و …

تمامی این موارد در کنار اقتصاد قوی و روبه رشد این کشور و همسایگی آن با یکی از بزرگ‌ترین اقتصاد‌های جهان یعنی آمریکا باعث شده که افراد زیادی از سراسر دنیا تمایل به زندگی و کار یا گسترش بیزینس در این کشور را داشته باشند.

همچنین وجود دانشگاه‌هایی چون دانشگاه مک‌گیل، بریتیش کلمبیا که جزو دانشگاه‌های برتر جهان نیز به‌حساب می‌آیند، باعث شده که این کشور مقصد خوبی برای علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی باشد.